املاکیا

یک غرفه چه ویژگی هایی باید داشته باشد

به ورودی و خروجی پارکینگها توجه کنید که دروازه اندر زمستان به موجب یخ زدگی موجب سرخوردن ماشین شما مدخل سرپوش حین بالا بانشاطشدن و مدهوش شدن یا پایین روبيدن نشود. سعی کنید خانههایی با بیش از چهار طبقه بدون آسانسور را برای خرید انتخاب نکنید چون حتی درصورتي كه در طبقات پایین باشید و یا بتوانید بالا و پایین جارو كردن روزمره را شكن کنید، میهمانهای شما و همسایگان محترمتان چنین تحملی را ندارند و حتی شما هم مقاومت چين سر و صدای آنها را نخواهید داشت.توجه به طراحی نقشههای معماری و کمک دوست شدن و رميدن از مشاوران و متخصصین این رشته لازم است.توجه به سياق کاربری در شالوده سند یا مبایعه مرقومه داشته باشید.طراحی الگو معماری به نقشه حصول اطمینان از ارتباطات صحیح بین اجزای خودي هر منفرد از بلوک ساختمانی، بر پايه اینکه ساختمان مسکونی یا اداری یا تجاری باشد مهم است.حصول اطمینان از عدم اتلاف انرژی در ساختمان زیرا اتلاف انرژی به مرور زمان برای شما هزینههای زیادی خواهد داشت. از ضد صوت بودن یا راههای کاهش ورود صدا به داخل ساختمان اطمینان حاصل کنید.بازدید ملک یا ساختمان مورد نظر در چندین نوبت شبانه روز برای اطمینان از دید، نوردهی و عوامل محیطی دیگر مهم است.
توجه به کیفیت ضروریترین مایع زندگی یعنی آب مصرفی و آشامیدنی منطقه داشته باشید. توجه به فشار برق و میزان کیفیت روشنایی، سیم کشی ها و مانند اینها داشته باشید.
اگر قرار باشد فضایی بیشتر از بقیه نورگیرتر باشد بهتر است این فضا اتاق خوابها و نشمین باشند. چون بیشتر ساعت عمرمان را در طول شبانه روز در این منطقه از منزل میگذرانیم و در مورد نور آشپزخانه هم دقت کنیم. بهتر است پنجرهای از خانه یا حداقل نورگیر ساختمان در آشپزخانه وجود داشته باشد.
به جنس کفپوشها دقت کنید.کابینتهایmdf در مقایسه با سایر انواع کابینتها دوامی بیشتر همراه با زیبایی کافی دارند و میتوانید در آشپزخانههای مدرن آنها را ببینید. مراقب باشید که تعداد کابینتها و قرار گیری آنها مناسب باشد.

به جنس پوشش دیوارها نیز توجه کنید. اگر رنگ استفاده شده، قابل شستشو باشد تا چند سال از رنگ آمیزی و دردسرهای آن در امان هستید.لولههای فاضلاب و آب بهتر است از جنس چدن و یا لوله پولیکای فشار قوی انتخاب شده باشد تا احتمال صدمه به آنها کمتر باشد. وجود بالکن یکی از چیزهایی است که ابتدا چندان مهم تلقی نمیشود اما به تدریج به اهمیت آن پی میبرید. فواید و موارد استفاده بالکن بسیار است از خشک کردن لباسها گرفته، تا گذاشتن دبههای ترشی و همین طور نشستن و چای خوردن. انباری هم یکی از ضروریات یک خانه مسکونی مطلوب است.توجه به فشار گاز و کیفیت و چگونگی لوله کشی گاز در داخل ساختمان.وجه به کیفیت وچگونگی لوله کشی آب در داخل ساختمان.
حصول اطمینان از نبود آلودگی صوتی و جلوگیری از انتقال صدا از بیرون به داخل ساختمان واز واحدی به واحد دیگر در ساختمان.

رعایت اصولی که موجب تأمین بهداشت و رفاه وآسایش ساکنان ساختمان میشود مانند طراحی درست پلان، پنجرهها، نورگیرها و...تحقیقات محلی برای اطمینان از امنیت و رفتارهای محیطی افراد محله. حصول اطمینان از رعایت نکات ایمنی در انشعابات و تاسیسات برق، گاز و آب ساختمان. توجه به موارد دفع زباله و شیوههای دفع زباله مانند شوتینگ زباله در برجها.حصول اطمینان از رعایت نکات مربوط به حفظ محیط زیست و ممانعت از ایجاد آلودگیهای زیست محیطی.

توجه به کیفیت و چگونگی نصب دربهای ورودی، خروجی و داخلی.حصول اطمینان از طراحی درست و اجرای صحیح عایقکاریهای رطوبتی.طراحی درست و اجرای صحیح عایقکاریهای حرارتی، به منظور جلوگیری از تبادل حرارت. حصول اطمینان از ایمن بودن ساختمان در مقابل آتش سوزی. تعبیه وسایل اطفای حریق، بسته به مورد از نصب کپسول تا لوله کشی اطفای حریق.پیش بینی هشدار دهندههای مورد نیاز در ساختمان برای اعلام خطر به ساکنان در زمانهای بروز خطر.

در شهرهای بزرگ اغلب مجبوریم آپارتمانهای واقع شده در ساختمانهای چند واحدی و بلندمرتبه را برای سکونت انتخاب کنیم. در این صورت ممکن است بین افراد مختلف خانواده در مورد اینکه کدام طبقه مناسبتر است، اختلاف نظر پیش آید.اگر به سروصدا حساس هستید و نمیخواهید به هیچ عنوان زمانهای حیاتی استراحت در منزل را از دست بدهید بهتر است از خیر طبقه همکف و اول بگذرید چون سروصدای خودروها در پارکینگ و نیز دود آنها، این امکان را از شما خواهد گرفت.
کنترل طرح نمای ساختمان و اجرای آنها چه از چشم ایمنی چه از منظر حفاظتی.کنترل نقشههای نمای ساختمان از چشم زیبایی و تناسب نفس با محیط اطراف.برسی و کنترل دوسيه پيشينه آزمایشگاهی مصالح مصرفی باب سازه ساختمان .کنترل جانمایی ساختمان و محل پيدايش آن، برای اطمینان از اینکه ساختمان روی گسل خلق نشده یا باب مسیل طمانينه آرام نگرفته است، مقاومت ساختمان داخل برابر زمين لرزه و استحکام پایههای طرفه العين در مقابل مجمع فرونشيني زمین، اقتصادی بودن ساختمان چه از لحاظ خرید و چه نگهداری و زیبایی که حاوي مواردی مانند نورگیر بودن، دلپذير نقشه بودن و... میشود.اطمینان از وجود پلكان فرار و راههای خروجی ایمن و سریع تو ساختمانهای مرتفع و كارآيي چاه ارت و برق گیر درچنین ساختمانهایی.

چگونه مسكن حجره ای زیبا بسازیم

پذیرایی قسمتی از مسكن حجره ست که مهمانها درب اون پذیرایی میشن و از اونجا که ما خانومهای ایرانی خیلی برامون مهمه که خانه مان چه نمود ای برای بقیه داره، دکوراسیون خوب و مناسب این حياط بسیار آكنده اهمیت هست.پذیرایی معمولا قسمتی از خونه ست که به ورودی و تنورخانه نزدیکتره و با خانه خواب و سرویس بهداشتی انتساب غیر مستقیم داره. وجود پرتو طبیعی همراه مقتضي این فضاست و معمولا حداقل یک روزنه داره. تو خانه های کوچک این مكان معمولا با نشیمن یکی هست و تلوزیون هم سر پشه دره همینجا سكون داره.


زمینه در دکوراسیون داخلی و به خصوص دکوراسیون پذیرایی خیلی مهم هست.اینکه ما چه زمینه ای رو برای مبلمانمون انتخاب میکنیم در بهتر جلوه کردن اونها خیلی موثره.دیوارها و کف در واقع زمینه تزیینات ما هستن. که معمولا باید رنگ متضادی از مبلمان داشته باشن. البته این نکته رو هم در نظر بگیریم که دیوار و کف به هیچ وجه نباید همرنگ باشن. چراکه یکنواختی بیش از حدی ایجاد میکنه که خودش باعث کسلی میشه.

تابلو ها باز میتونن مکملهای خوبی برای فضای دکوراسیون پذیرایی ما باشن. بهتر اینه که رنگ تابلو با یکی از مبلمان ها تناسب رنگی داشته باشه.این وجه پررويي هم مدخل سرپوش نظر داشته باشیم که تابلوها نباید بسيط اضافی دکوراسیون ما باشن، بلکه همونطور که گفتم باید مکمل باشن. یعنی گر تابلویی رو از روی دیوار برداریم احساس خالی بي پروايي كردن جاش رو درك کنیم، لا اینکه با برداشتنش حس کنیم عرصه سبکتر شده. شكل تابلو ها حتي مهمه. حتماً انتخاب صحيح این شكل کاملا بستگی به قالب و محتوا دیوارها داره.


نور هم به جلوه بیشتر دکوراسیون پذیرایی داخلیمون کمک میکنه. شدت نور در فضاهای مختلف باید متعادل باشه. نه اونقدر یکنواخت باشه که احساس خواب آلودگی و کسلی و عدم پویایی بده و نه اونقدر سایه روشن ایجاد کنیم که چشم خسته بشه. برای این کار میشه از چراغهای پایه دار یا آباژور استفاده کرد. همچنین بهتره لامپها به صورت عریان نور دهی نکنن و نور کاملا مستقیم نباشه. چرا که باعث خیرگی چشم میشه.
+ نوشته شده در  شنبه 8 اسفند 1394ساعت 10:48  توسط میثم  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]