املاکیا

خصوصیات یک مسكن حجره خوب

به ورودی و خروجی پارکینگها توجه کنید که درب زمستان به مايه یخ زدگی موجب سرخوردن ماشین شما تو حین بالا از هوش یا پایین روفتن نشود. سعی کنید خانههایی با بیش از چهار طبقه بدون آسانسور را برای خرید گزيدن و انتصاب نکنید چون حتی ولو در طبقات پایین باشید و یا بتوانید بالا و پایین جارو كردن روزمره را شكيب دوام کنید، میهمانهای شما و همسایگان محترمتان چنین تحملی را ندارند و حتی شما هم شكيب دوام سر و صدای آنها را نخواهید داشت.توجه به طراحی نقشههای معماری و کمک گرفتن از مشاوران و متخصصین این طول موج هر يك از بلندگوهاي سيستم صوتيتصويري لازم است.توجه به قسم کاربری در بنياد سند یا مبایعه كاغذ داشته باشید.طراحی نظر معماری به منظور حصول اطمینان از ارتباطات صحیح بین اجزای نامشابه و آشنا هر وحيد از بلوک ساختمانی، بر مناط اینکه ساختمان مسکونی یا اداری یا تجاری باشد مهم است.حصول اطمینان از عدم اتلاف انرژی در ساختمان زیرا اتلاف انرژی به مرور زمان برای شما هزینههای زیادی خواهد داشت. از ضد صوت بودن یا راههای کاهش ورود صدا به داخل ساختمان اطمینان حاصل کنید.بازدید ملک یا ساختمان مورد نظر در چندین نوبت شبانه روز برای اطمینان از دید، نوردهی و عوامل محیطی دیگر مهم است.
توجه به کیفیت ضروریترین مایع زندگی یعنی آب مصرفی و آشامیدنی منطقه داشته باشید. توجه به فشار برق و میزان کیفیت روشنایی، سیم کشی ها و مانند اینها داشته باشید.
اگر قرار باشد فضایی بیشتر از بقیه نورگیرتر باشد بهتر است این فضا اتاق خوابها و نشمین باشند. چون بیشتر ساعت عمرمان را در طول شبانه روز در این منطقه از منزل میگذرانیم و در مورد نور آشپزخانه هم دقت کنیم. بهتر است پنجرهای از خانه یا حداقل نورگیر ساختمان در آشپزخانه وجود داشته باشد.
به جنس کفپوشها دقت کنید.کابینتهایmdf در مقایسه با سایر انواع کابینتها دوامی بیشتر همراه با زیبایی کافی دارند و میتوانید در آشپزخانههای مدرن آنها را ببینید. مراقب باشید که تعداد کابینتها و قرار گیری آنها مناسب باشد.

به جنس پوشش دیوارها نیز توجه کنید. اگر رنگ استفاده شده، قابل شستشو باشد تا چند سال از رنگ آمیزی و دردسرهای آن در امان هستید.لولههای فاضلاب و آب بهتر است از جنس چدن و یا لوله پولیکای فشار قوی انتخاب شده باشد تا احتمال صدمه به آنها کمتر باشد. وجود بالکن یکی از چیزهایی است که ابتدا چندان مهم تلقی نمیشود اما به تدریج به اهمیت آن پی میبرید. فواید و موارد استفاده بالکن بسیار است از خشک کردن لباسها گرفته، تا گذاشتن دبههای ترشی و همین طور نشستن و چای خوردن. انباری هم یکی از ضروریات یک خانه مسکونی مطلوب است.توجه به فشار گاز و کیفیت و چگونگی لوله کشی گاز در داخل ساختمان.وجه به کیفیت وچگونگی لوله کشی آب در داخل ساختمان.
حصول اطمینان از نبود آلودگی صوتی و جلوگیری از انتقال صدا از بیرون به داخل ساختمان واز واحدی به واحد دیگر در ساختمان.

رعایت اصولی که موجب تأمین بهداشت و رفاه وآسایش ساکنان ساختمان میشود مانند طراحی درست پلان، پنجرهها، نورگیرها و...تحقیقات محلی برای اطمینان از امنیت و رفتارهای محیطی افراد محله. حصول اطمینان از رعایت نکات ایمنی در انشعابات و تاسیسات برق، گاز و آب ساختمان. توجه به موارد دفع زباله و شیوههای دفع زباله مانند شوتینگ زباله در برجها.حصول اطمینان از رعایت نکات مربوط به حفظ محیط زیست و ممانعت از ایجاد آلودگیهای زیست محیطی.

توجه به کیفیت و چگونگی نصب دربهای ورودی، خروجی و داخلی.حصول اطمینان از طراحی درست و اجرای صحیح عایقکاریهای رطوبتی.طراحی درست و اجرای صحیح عایقکاریهای حرارتی، به منظور جلوگیری از تبادل حرارت. حصول اطمینان از ایمن بودن ساختمان در مقابل آتش سوزی. تعبیه وسایل اطفای حریق، بسته به مورد از نصب کپسول تا لوله کشی اطفای حریق.پیش بینی هشدار دهندههای مورد نیاز در ساختمان برای اعلام خطر به ساکنان در زمانهای بروز خطر.

در شهرهای بزرگ اغلب مجبوریم آپارتمانهای واقع شده در ساختمانهای چند واحدی و بلندمرتبه را برای سکونت انتخاب کنیم. در این صورت ممکن است بین افراد مختلف خانواده در مورد اینکه کدام طبقه مناسبتر است، اختلاف نظر پیش آید.اگر به سروصدا حساس هستید و نمیخواهید به هیچ عنوان زمانهای حیاتی استراحت در منزل را از دست بدهید بهتر است از خیر طبقه همکف و اول بگذرید چون سروصدای خودروها در پارکینگ و نیز دود آنها، این امکان را از شما خواهد گرفت.
نمیتوان جور و سياق مصرف مصالح ساختمان را بعد از تکمیل شدن آن ارزیابی کرد و ساختمان مقاوم را پیدا کرد منتها خوب است فاکتورهایی که یک ساختمان را مقاوم میکنند، بشناسیم. مثلاً تو سازه فولادی، طرز اتصالات و نیز مهاربندی آنها اهمیت فراوانی دارد. منتها در سازههای بتنی، چیزی که مهم است سنخ بتن مصرفی و نیز پهنا میلگردهای كاربرد بهره جويي شده در حين است. چنانچه بتوانیم طی هنگام فرصت ساخته ازمد افتادن از یک کارشناس قابل اعتماد مشورت بگیریم و این معلومات را به قدرت بیاوریم، موفق شدهایم ساختمان مقاومی را گزيدن و انتصاب کنیم، اما ار نتوانستیم، که معمولا بازهم چنین است، ناچاریم همین پرسشها را از مالک بپرسیم و پاسخهای او را با یک کارشناس درب میان بگذاریم. یعنی ناچاریم به ادعای مالک اتكا کنیم. ولي نکتهای که خود ما میتوانیم از منظر پایداری ساختمان درون برابر پس لرزه کنترل کنیم، ابعاد ستونها در طبقات مختلف و پارکینگ است که آیا با توجه به تعداد طبقات و بار بلد شده از طرف آنها، این ستونها جوابگو هست یا خیر؟

روش های نوین طراحی داخلی


اگر داخل این روزها با قیمتهای سرسام آور مسکن ناگزیر به زندگی مدخل سرپوش خانه های 40 تا 60 متری هستین، بهتر از هر کسی میدونین دکوراسیون داخلی مناسب یک قضيه ضروری هست. چرا که تو محیط کوچکی باید تمام شرایط و فضاهای ضروري زندگی کامل رو محفوظ آمين گويي کنیم و ار نتونیم منزلمون رو صحيح چیدمان کنیم هیچ وقفه از زندگی كيف نمیبریم.خونه ای که استراحت رو مهيا درامان نکنه وقاحت رويه نمیشه خونه نامید، بلکه تنها سرپناهی برای در مصون بودن و هست و مرده موندن هستاولین و مهمترین پايه در دکوراسیون داخلی سلیقه شخصی و روحیات شما و خانوادتون هست. چون شمایید که قراره بیشتر عمرتون رو درب اون سپری کنین.در این حادثه کاربرد فضایی که تصمیم به دکوراسیون کردنش گرفتید بازهم خیلی مهمه. مثلا نمیشه نوری که برای نشیمن دروازه اندر نظر میگیرین با آشپزخونه یکی باشه.طراحی داخلی شامل تمام عناصر موجود باب فضای باطن ساختمان مثل فرم، بافت، رنگ، نور، دیوارها و عناصر تزیینی مثل مبلمان هست که باید به شیزه ای کنار نيز چیده بشن که نه تنها حجم زیبا و دلنشین باشه، که حس راحت و امنیت روهم که بايسته فضای مسکونی هست مهيا درامان کنه.این موضوعات خیلی بسيط هستن ولی میخوام سعی کنیم تا اونجایی که ممکنه فضای خونمون وجه پررويي بهبود بدیم و هرچه که میشه دلنشین ترش کنیم.
زمینه در دکوراسیون داخلی و به خصوص دکوراسیون پذیرایی خیلی مهم هست.اینکه ما چه زمینه ای رو برای مبلمانمون انتخاب میکنیم در بهتر جلوه کردن اونها خیلی موثره.دیوارها و کف در واقع زمینه تزیینات ما هستن. که معمولا باید رنگ متضادی از مبلمان داشته باشن. البته این نکته رو هم در نظر بگیریم که دیوار و کف به هیچ وجه نباید همرنگ باشن. چراکه یکنواختی بیش از حدی ایجاد میکنه که خودش باعث کسلی میشه.
مبلمانمون سيما باید طوری بچینیم که فضاهای قلق و آمد نيرنگ ساز باشه و تا سعی داریم از ازدحام کردن فضاها پرهیز کنیم و با خیال فارغ البال و با مقصد ایجاد فراغ بال در فضای زندگیمون عناصر اضافی عارض حذف کنیم. مثلا هیچ لزومی نداره که سر پشه دره یک فضای 20 متری حتي مبل و راحتی بچینیم و هم میز ناهارخوری فراغ بدیم. بهتره که با خودمون روراست باشیم و با یه نظاره کلی چیزهایی که به نظرمون زیادی میاد و تو فضای کوچکمون مكان فضا موضع بستر نمیشه حذف کنیم.
نور هم به جلوه بیشتر دکوراسیون پذیرایی داخلیمون کمک میکنه. شدت نور در فضاهای مختلف باید متعادل باشه. نه اونقدر یکنواخت باشه که احساس خواب آلودگی و کسلی و عدم پویایی بده و نه اونقدر سایه روشن ایجاد کنیم که چشم خسته بشه. برای این کار میشه از چراغهای پایه دار یا آباژور استفاده کرد. همچنین بهتره لامپها به صورت عریان نور دهی نکنن و نور کاملا مستقیم نباشه. چرا که باعث خیرگی چشم میشه.
+ نوشته شده در  چهارشنبه 5 اسفند 1394ساعت 11:30  توسط میثم  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]